first

last

start
stop
Nahajaš se: Prva stran Prispevki Dinamiti Horjul mladi (3. liga) Diavoli Vicenza – Horjul Dinamiti (U – 17) 10 - 18

Diavoli Vicenza – Horjul Dinamiti (U – 17) 10 - 18

E-pošta natisni PDF

deckiVicenza, 17.01.2010

Ekipa kadetov HK Dinamiti Horjul, ki nastopa v amaterski ligi ProHockey Cup, kjer se zaenkrat odlično drži in zaseda 10. mesto, ki še vodi v zgornji dom nadaljnjega tekmovanja je prosti vikend dobro izkoristila ter odigrala prijateljsko tekmo s kadeti Vicenze iz sosednje Italije.

Tekma je bila odigrana po pravilih FIRS-a, saj italijanske ekipe nastopajo pod okriljem te zveze, vendar tudi to ni pomagalo domačinom do zmage, saj so jih mladi Horjulci premagali z rezultatom 18 – 10. Visok rezultat in veliko število golov je tudi posledica nekoliko daljšega igralnega časa, kar pa je bilo »voda na mlin« horjulske ekipe, ki je imela občutno daljšo klop od domačinov. Prvo tretjina se je končala z zmago Horjulcev 10–1, kar pa gre pripisati izredno slabemu vratarju Vicenze, ki ni bil dorasel nivoju tekme. V nadaljevanju ga je zamenjal rezervni vratar, ki pa je tekmi dal nove dimenzije in Horjulu v drugem delu spodrezal krila, saj so ga uspeli premagati le trikrat. Domačinom, ki so s petimi zadetki gladko dobili drugo tretjino, pa je priključek onemogočil vratar Horjula Alex Vecko. V tretji tretjini tekme so mladi Dinamiti zopet vzeli stvari v svoje roke, ter z veliko borbenostjo in nekaterimi domiselnimi rešitvami v napadu tretjino dobili z rezultatom 5-4. Najboljši strelec tekme pri Dinamitih je bil Matija Mazi, ki je k zmagi Horjulcev prispeval kar šest golov. Že naslednji vikend se bo nadaljevalo amatersko tekmovanje v Horjulu, kjer pa bodo mladi upi horjulskega hokeja vnovič na velikih preizkušnjah.