first

last

start
stop
Nahajaš se: Prva stran Prispevki Dinamiti Horjul mladi (3. liga) Težko prigarana prva zmaga mladih Dinamitov

Težko prigarana prva zmaga mladih Dinamitov

E-pošta natisni PDF

DSC 0039Sezona inline hokeja se vidno približuje vrhuncu, saj so se začeli boji v polfinalu. Prvi dvoboj za vstopnico v finalu 3. lige so začeli Dinamiti Horjul Mladi s tekmo proti Trojancem. Ti dve moštvi sta se pomerili točno pred enim tednom, takrat so slavili Trojanci, zato je horjulska mladina obljubljala maščevanje. V napeti tekmi so obljubo držali in z zmago 5 : 3 povedli ena proti nič v zmagah.

Na tribunah se je zbralo kar veliko gledalcev, največ privržencev je bilo seveda navijačev domačega moštva. Tekmo so bolj podjetno začeli gostje in v 4. minuti prvič na preizkušnjo postavili Alexa Vecka. Ta je strel rutinirano obranil, kar pa mu ni uspelo čez dve minuti, ko so Trojanci prek Svetka povedli 1 : 0. Takoj po tem zadetku so začeli hitreje igrati in bolj pritiskati tudi domačini. Sreča se jim nasmehnila, saj so kaj kmalu izenačili. Po strelu Korošica je vratar Vučko plošček nespretno izbil v lasten gol. Gol je dal krila domačim in ob koncu prvega dela igre so prišli tudi do prve prednosti igralca več, prekršek je izsilil Mazi. Drugo četrtino so začeli izvrstno saj so hitro zadeli in tako povedli z 2 : 1. Po odlični podaji Mazija je palico samo podstavil Ožbej Petrovčič. V nadaljevanju je imel najlepšo priložnost za zadetek Jan Leben, ki jo ni izkoristil, je pa napravil prekršek za prvi power play Trojancev na tej tekmi. Slednji si v minuti in pol niso pripravili niti ene priložnosti, kar je plod izvrstne igre Dinamitov v obrambi. Tretji del se je začel po notah Trojancev, saj so že v drugi minuti izenačili na 2 : 2 po napaki vratarja Vecka. Ponovno je ta zadetek prebudil horjulsko mladež, za svoj prvi zadetek na tekmi in tako novo vodstvo je poskrbel Jan Leben. Po strelu Petrovčiča se je znašel na pravem mestu in tako zadel nebranjeno mrežo. Kasneje je na sceno stopil zelo nevaren napadalec Trojancev Robert Luin, kateri je preigral kar nekaj naših igralcev in rutinirano zadel desni zgornji kot Alexa Vecka. To je bil tudi končni rezultat tretjega dela in obetal se nam je razburljiv zaključek tekme. Po obojestranskih akcijah je najlepšo priložnost zapravil horjulski napadalec Kladnik. Kar ni uspelo Davidu je že v naslednji akciji Lebnu, kateri je za svoj drugi zadetek na tekmi zadel v sam »vinkl« nasprotnega vratarja. Trojanci so nato dvakrat nevarno zapretili, vselej pa je bil na mestu domači vratar. Sledilo je še nekaj protinapadov obeh strani, ter vratnica Petrovčiča. Pol minute do konca srečanja so gostje vzeli vratarja iz igre in ga nadomestili s petim igralcem v polju. Po samo 9. sekundah je Jan Leben zadel nebranjeno mrežo ter tako s klasičnim hattrickom odločil zmagovalca prvega polfinala. Naslednja, morda že odločilna tekma za potnika v finale bo naslednjo nedeljo 25. marca ob 18.30 v Špotnem parku Horjul.

Jutri pa začnejo svoje polfinalne tekme tudi člani Dinamiti Horjul, ko bodo palice prekrižali z ekipo Blejske Dobrave.

Dinamiti Horjul mladi 5 : 3 HK Trojanci