first

last

start
stop
Nahajaš se: Prva stran Prispevki Dinamiti Horjul mladi (3. liga) V generalki pred DP-jem zmaga kadetov proti Ederi v Trstu!

V generalki pred DP-jem zmaga kadetov proti Ederi v Trstu!

E-pošta natisni PDF
Kadeti_2010_1_WinCETrst, 25.04.2010
V nedeljo je bila odigrana še povratna prijateljska tekma med ekipo Dinamitov in Edero iz Trsta v selekciji kadetov do 16 let. Z rezultatom 7-4 so zmagali Dinamiti in tako nakazali dobro formo pred torkovim začetkom DP-ja, ki se bo začelo v Športnem parku Horjul ob 9 uri dopoldan. V zelo razburljivi tekmi smo bili priča hitremu in pravemu moškemu hokeju, saj se je tekma iz prijateljskega vzdušja spreobrnila v pravi boj za čast in slavo, kjer so zapele tudi pesti. Prvi polčas so dobili igralci Edere z rezultatom 3-2, ki v italijanskem prvenstvu trenutno zasedajo prvo mesto in še niso okusili grenkobe poraza, v drugem pa je do izraza prišla daljša klop Dinamitov saj so iz minute v minuto dvigovali tempo igre, kar pa je bilo za trenutno prvo ekipo Italije (U-16) prevelik zalogaj in rezultat se je začel obračati v korist Dinamitov. Domači niso skrivali nervoze, igra pa je bila vse bolj in bolj podobna rokoborbi in tudi tukaj jim Horjulci niso ostali dolžni. Po tršem duelu ob ogradi je igralec Edere želel s pestmi obračunati  z Matijo Mazijem, le ta pa je njegovi želji ugodil in ga s klasičnim KO-tom prisilil do predčasne prhe, ki pa si jo je prislužil tudi sam, le da mu jo je dodelil glavni sodnik srečanja. Nato so se strasti umirile in Dinamiti so rutinirano pripeljali tekmo do konca, ki pa je bila dober test za nastope v DP. Po koncu tekme smo bili priča še prepiru med trenerjem Edere in očetom njihovega igralca, kar pa ni pokvarilo veselja Horjulcev in njihovih staršev, ki so v čast njihovih sinov zvrnili še po kakšno pločevinko piva. Veliko sreče v torek, ko bo šlo zopet »zares«. SREČNO!