first

last

start
stop
Nahajaš se: Prva stran Prispevki Malčki (U-10) Dinamitki po prvem krogu DP-ja na prvem mestu!

Dinamitki po prvem krogu DP-ja na prvem mestu!

E-pošta natisni PDF

Hokejska_sola_1_WinCEHorjul, 25.04.2010

V nedeljo se je v Športnem parku Horjul začelo državno prvenstvo malčkov do 10 let, kjer so se v prvem krogu tekmovanja pomerile ekipe HK Prevoj, HK Prevoj Junior, A.S.D Targeste Trst in Horjul Dinamitki. Vsaka od ekip je odigrala po tri srečanja v katerih se je najbolje odrezala prav domača ekipa Dinamitkov, ki zaradi večje razlike v golih po prvem krogu zaseda prvo mesto. Po dve zmagi sta zbrali še ekipi Prevoj in Targeste Trst. Ekipa Prevoje Junior pa je prvi krog končala brez osvojene točke. V prvi tekmi se je ekipa Dinamitkov pomerila z drugo ekipo Prevoj in visoko slavila z rezultatom 9-0. V igri mačke z mišjo sta se najbolje izkazala Mitja Hlastan ter Marcel Lavriša, ki sta kot za stavo preigravala igralce Prevoj Junior, nekaj preglavic jim je povzročal le vratar Prevoj Tim Pezdir, ki je bil glavni krivec, da zmaga ni bila še višja. V drugi tekmi je Dinamitkom nasproti stala ekipa iz Trsta, ki je tudi slavila z rezultatom 4-3. Prvi polčas so Horjulci močno pritisnili in ga tudi gladko dobili z rezultatom 3-0, nakar so v drugem močno popustili, kar pa je  ekipa Targeste dobro izkoristila in rezultat preobrnila v svojo korist.V zadnjih minutah srečanja so domačini zopet stopili na plin, vendar jih je tokrat žal prehitela sirena in dve točki sta pripadli ekipi Targeste Trst. V zadnji tekmi dneva smo videli pravi mali derbi med Ekipo HK Prevoj in domačimi upi, ki so ga dobili slednji z rezultatom 2-1. Prvi so povedli Dinamitki preko Marcela Lavriše v 8. minuti prvega polčasa, kar pa ni zadostovalo saj so Prevojčani preko Skrlep Mihata uspeli izenačiti. V peti minuti drugega polčasa je domače zopet v vodstvo popeljal Mitja Hlastan in v zadnjih sedmih minutah smo bili priča napeti končnici, katero so tudi po zaslugi odličnega vratarja Marka Finka dobili Dinamitki. Za začetni uspeh malčkov HK Dinamiti Horjul gre pohvaliti prav vse igralce, ki so sodelovali na prvem turnirju za DP Slovenije v kategoriji U-10, kot tudi trenerja in celotno strokovno vodstvo kluba, ki očitno deluje v pravi smeri, dokaz za to pa je nedvomno veliko število otrok v mlajših kategorijah HK Dinamiti Horjul, kot tudi kvaliteta, ki jo otroci prikazujejo. Vsem skupaj lahko le zaželimo veliko sreče v nadaljevanju DP-ja in LE TAKO NAPREJ!