first

last

start
stop
Nahajaš se: Prva stran Prispevki TNT - Dinamiti Horjul (2. liga) Minimalna zmaga mladih Dinamitov

Minimalna zmaga mladih Dinamitov

E-pošta natisni PDF

100_0468V soboto 29.11. je v RCU Lukovica potekal že 9. tekmovalni dan 2.lige za državno prvenstvo v inline hokeju. Dinamiti Horjul MLADI so palice prekrižali z ekipo Luče in napovedali napad na vrh lestvice. Že na ogrevanju pred tekmo se je videla zagnanost horjulske ekipe, ki kljub mladosti navdušuje hokejske privržence v Sloveniji. Te zagnanosti pa Dinamiti žal niso znali prenesti na samo tekmo. Po uvodnem naletu so Lučani hitro vzpostavili ravnotežje in povzročali nekaj dela horjulskemu vratarju, vendar so bili ti poskusi na srečo jalovi in nenatančni. Po dveh zaporednih izključitvah na strani Dinamitov so gostje imeli priložnost za vodstvo, katere niso izkoristili. Tudi sami so si pridelali izključitev zaradi grobosti. Igra v 2/4 je potekala v podobnem ritmu, proti koncu so najnevarneje zapretili prav Dinamiti. Nekaj lepih obramb je zbral vratar Luč Pilko, katerega zanimiv vzdevek pač ne smemo napisati. Deloval je precej zvezdniško s svojimi posredovanji in glasnim podpiranjem moštva, vendar so bili horjulci odločeni, da ga utišajo. Polčas se je končal tako še vedno neodločeno brez zadetka na obeh straneh. Tudi 3/4 se je začela z izključitvijo Luč, Dinamiti so pritisnili na polno, plošček pa ni in ni hotel v mrežo. Roko na srce tudi igra horjulcev ni bila na nivoju. Zadnja četrtina je potekala v precej podobnem slogu kot celotno srečanje, napake so se vrstile na obeh straneh ena za drugo. Pet minut do konca tekma je končno le zapretila horjulska ekipa z njihovim najmočenjšim orožjem – protinapadom. Matija Mazi je na sredini ukradel plošček in ga podal do Jakoba Leskovca, ta pa je najprej na tla položil branilca, nato pa neovirano zatresel mrežo za končnih 1 : 0. Zvezdniški vratar Luč je dokončno utihnil. Do konca tekme so nasprotniki nekajkrat še nevarno zapretili, vendar je ostalo pri minimalni zmagi horjulske ekipe.

Žal predstava Dinamitov ni bila na nivoju, preveč je bilo netočnih podaj, samostojnih akcij in napak. Taka tekma gre hitro v pozabo štejejo tako ali tako samo točke. Dinamite Horjul MLADE do konca rednega dela oz. četrtfinala čaka še 5 tekem. Naslednja priložnost za zmago bo tako 12.2. s tekmo proti Modrim dirkačem.